Podstawa programowa

Każde zajęcia, to mieszanka wielu elementów, ponieważ naturalnym jest, że uczymy się w sposób interdyscyplinarny. Nasza Akademia oparta jest na programie autorskim i zawiera elementy języka polskiego (gramatyka, ortografia, wymowa), historii, geografii oraz przyrody. Doskonalimy umiejętności czytania oraz pisania w języku polskim. Pielęgnujemy też polskie tradycje i polska kulturę. Dodatkowo celebrujemy wszystkie polskie święta od dnia ochrony zabytków po te najważniejsze, jak Wielkanoc. Nasze dzieci uczą sie przez zabawę, ale pod warunkiem, że czują się bezpieczne i znajdują się w strefie odprężenia. Jeżeli w szkole dziecko zaznaje ponaglania, wytykania błędów, testowania, porównywania z innymi, systematycznie niszczy się naturalne chęci i potrzeby dzieci. Dbamy, by u nas tak się nie działo.

Benefity dla Dziecka

 • Dziecko na pewno będzie miało 2 godziny pełne wiedzy i wrażeń

 • Z każdych zajęć maluch wynosi wiedzę z różnych dziedzin

 • Program autorski, czyli dostosowanie materiału do specyfiki dziecka, co bardzo ułatwia naukę

 • Małe grupy, czyli więcej czasu z nauczycielem

Ćwiczenia logopedyczne, czyli gimnastyka buzi i języka.

Termin ” logopedia ” pochodzi od dwóch greckich wyrazów: logos – słowo /mowa oraz paideia – wychowanie. Zawsze zaczynamy nasze zajęcia od ćwiczeń logopedycznych. Jesteśmy w ścisłym kontakcie z polskim logopedą. Dzieci bardzo lubią tę część zajęć, bo zwykle jest przy tym bardzo dużo śmiechu. “To, jak nasze dziecko będzie sobie radziło z komunikacją werbalną w przyszłości, zależy od nawyków i umiejętności wypracowanych w dzieciństwie. Warto zatem zadbać o prawidłowy rozwój mowy malucha” – mówią logopedzi.

Benefity dla Dziecka

 • Poprzez ćwiczenia logopedyczne kształtujemy prawidłową mowę, czyli dbamy o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym

 • Staramy sie niwelować trudności w czytaniu i pisaniu
 • Dbamy o to, by dzieci nie mialy wad wymowy

Aktywność fizyczna z naszym trenerem z www.LovinPE.com

Na chłopski rozum wszyscy wiemy, że szkoła jest niedostosowana do naturalnego rozwoju dziecka – bo np. nie uwzględnia jego potrzeby ruchu. Tymczasem w standardowych placówkach oświaty wkłada się 7-latki w ławki i w trybie 45-minutowym każe im się przyjmować wiedzę. Tak nie działa nasz organizm. Dzieci uczą się m.in. przez małą i dużą motorykę, wszystkimi zmysłami, dlatego u nas mamy przerwy na kilkuminutową gimnastykę. Faktem jest, że przeciętny malec nie zaznaje wystarczającej ilości ruchu. Źródłem tego jest rozpowszechnienie wszelkich form rozrywki biernej fizycznie, takich np. jak: gry komputerowe, kanały TV dla dzieci i YouTube. Potrzeba ruchu stopniowo wypierana jest przez nieaktywne formy spędzania czasu wolnego. Efekty godzą bezpośrednio w pociechy – są to otyłość, wady wzroku, wady postawy i drastycznie niska sprawność fizyczna. Pośrednio uderzają one także w rodziców, np. niektórzy będą zmuszeni płacić za usługi specjalistów, by przywrócić swemu dziecku zdrowie i sprawność. My wychodzimy temu problemowi na przeciw, w myśl zasady: w zdrowym (wysportowanym) ciele – zdrowy duch. Dodatkowo sprawność fizyczna jest uważana za część inteligencji, jak np. umiejętność mowy, czy rozwiązywania zadań matematycznych. Warto o tym pamiętać.

Benefity dla Dziecka

 • Lepsze samopoczucie dziecka

 • Korekta wad postawy

 • Zwiększenie odporności organizmu

 • Wytrwałość w dążeniu do celu

 • Poprawa koncentracji

Zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącymi eventami sportowymi w Twojej okolicy i nie tylko! 

WIECEJ

Najczęściej Zadawane Pytania

Zajęcia odbywaja się w Balbriggan, Swords oraz Ballymun. Dokładne adresy podane są w zakładce NASZE LOKALIZACJE oraz kikając:  

TUTAJ

Lokalizacje będą stopniowo dodawane. Skontaktuj się z nami jeśli chcesz, aby Akademia PolakMały.org powstała w Waszej okolicy!

Zajęcia szkolne odbywają się w Balbriggan w godz 16.30-18.30. Inne lokalizacje 17.00-19.00.

Zeszyt, piórnik z przyborami, kredki/pisaki i napój (najlepiej nisko lub nie słodzony). Szeroki uśmiech mile widziany 🙂

Rok szkolny trwa od początku września do końca czerwca następnego roku kalendarzowego.

Dziecko można zapisać w każdym momencie roku szkolnego.

Akademi PolakMały.org to dwie grupy wiekowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-7lat oraz 8-11lat.

Przedpłatność za każdy miesiąc. €50/miesiąc za osobę. €40/miesiąc za każdą kolejną osobę z rodzeństwa.

Prosimy o wiadomość e-mail w zakładce KONTAKT dostępnego klikając:

TUTAJ
. W odpowiedzi zwrotnej otrzymają Państwo formularz do wypełnienia. Wypełniony formularz powinien zostać przekazany nam w jednej z naszych placówek.

Zarejestruj Swojego Pupila Już Dziś!

ZAREJESTRUJ