Dlaczego Zapisać Dziecko na Zajęcia?

Na chłopski rozum wszyscy wiemy, że szkoła jest niedostosowana do naturalnego rozwoju dziecka – bo np. nie uwzględnia jego potrzeby ruchu. Tymczasem wkładamy 7-latki w ławki i w trybie 45-minutowym każemy im przyjmować wiedzę. Tak nie działa nasz organizm. Dzieci uczą się m.in. przez małą i dużą motorykę, wszystkimi zmysłami …

W mieszanej dzieci uczą się naturalnie odpowiedzialności za siebie, za innych, ale mają też bardziej doświadczone wzorce, które chcą naśladować. Kiedy zamykamy dzieci w tych samych rocznikach, krzywdzimy je, bo przecież wiek nie determinuje poziomu wiedzy ani sposobu jej zdobywania

Zalety akademii PolakMaly.org

 • Nauka poprzez zabawe

 • Nabywanie wiedzy ogolnej

 • Brak rygoru szkolnego

 • Zajecia poprzez zabawy logopedyczne

Nasi uczniowie chętnie podkreślają wyjątkowość przyjaźni zawartych w naszej szkole. Mimo iż mają przyjaciół wśród irlandzkich rówieśników, są to dla nich zupełnie inne relacje. Istnieje między polskimi dziecmi swoista nić porozumienia, która wynika z tej samej mentalności, wspólnych korzeni, tradycji i oczywiście wspólnego (polskiego) języka. Dzieci lubią to poczucie komfortu, które wzmacnia również ich tożsamość Doceniają to i widzą w tym wartość. Przychodzi moment, że czują się naprawdę dumni,że są „jacyś”, że mogą wprowadzić „element atrakcyjności” w życie swoich anglojęzycznych przyjaciół

Nauka Poprzez Zabawe!

Jaki jest najbardziej naturalny sposób przyswajania wiedzy przez dzieci? Oczywiście przez zabawę. Żeby pomóc dzieciom przyswajać jak najwięcej informacji i nauczyć je współpracy z innymi, powinniśmy połączyć naukę i zabawę. Dzięki aktywnym formom edukacji maluchy mogą dłużej skupiać uwagę i rozwijać pamięć oraz spostrzegawczość.

Uczniowie na pewno będą wspominać pierwsze wystąpienia podczas zajęć i tremę, która niekiedy dosłownie „odbierała im mowę”. Zapamiętają wspólnie dzielony czas, szkolne wycieczki i popołudnia, w które nikiedy nie chciało się pójść na zajęcia… Ale z czasem docenią ten czas i zdadzą sobie sprawę z tego jak bardzo każde spotkanie było inne i wyjątkowe i będą tesknić za tym czasem. Bo po latach wszystko to nabiera szczególnego znaczenia. Tak jak bardzo uczniowie narzekają na szereg ograniczeń, niedogodności wynikających z poświecenia wielu popoludni dla polskiej szkoły, tak szybko zdają sobie sprawę, że jest to coś, w czym chcą uczestniczyć.

Potrzebne Materialy

 • Usmiech

 • Usmieszek

 • Pozytywny wyraz twarzy

 • Zabawa

Po tym jak przestaną uczęszczać na zajęcia, zawsze bedą wracać wspomnieniami do najzabawniejszych chwil. I nagle okaże się, że było naprawdę warto. Dzieci i ich rodzice cenią język polski. Jego znajomość pozwoli im zdac maturę z j. Polskiego, studiować w Polsce czy też pomoże w zdobyciu lepszej pracy.
Na koniec swojej przygody z akademią POLAK MAŁY z rozrzewnieniem będą myśleć o tym, że po tylu wspólnych latach ich drogi rozejdą się. Będzie im tego szkoda. Mamy nadzieję, że po zakończeniu nauki pozostaną w kontakcie. Myślimy i zarazem mamy nadzieję, że w przyszłości będą posyłać swoje dzieci do polskiej szkoły, tak jak robili to ich rodzice.

Dwujęzyczność to Zaleta Charakteru!

Pielęgnowanie mowy ojczystej to w praktyce możliwosc plynnej i poprawnej rozmowy z rodziną czy przyjaciółmi, ktorzy mieszkaja w Polsce..
Dodatkowo dwu/wielojęzyczne dzieci maja lepszą perspektywe na rynku pracy, szczegolnie teraz gdzie przeplyw imigrantów jest tak płynny, języki sie naprawdę przydają.
Bardzo waznym jest aby dziecko mialo dobre nastawienie do nauki, wysoką motywację, utożsamiało naukę z zabawą, i miało przyjemność z nauki języka ojczystego – to jest naszym kluczem do sukcesu. Robimy wszystko, a żeby nasi podopieczni podchodzili do tego z ochotą, dlatego oferujemy , co lubią najbardziej, czyli… zabawę!
My wiemy jak skutecznie zmotywować, zarazić, zanurzyć w świat języka ojczystego.
Po pierwsze nastawiamy dziecko pozytywnie do tej nauki: wesoło, radośnie i z humorem; kolorowo, twórczo i nowocześnie; indywidualnie; poprzez gry, zabawy, zgadywanki oraz teatrzyki; z zastosowaniem bajek i historyjek; melodyjnie i rytmicznie, z wykorzystaniem wierszyków, rymowanek i piosenek; w ruchu.

Zalety płynace z dwujęzyczności

 • Utrzymanie więzi rodzinnych

 • Korzyści dla rozwoju intelektualnego

 • Korzyści dla rozwoju emocjonalnego

 • Korzyści dla rozwoju społecznego i kulturowego

 • Korzyści ekonomiczne i zdrowotne

Osoby dwujęzyczne zapadają na demencję o – średnio – 4,1 roku później niż jednojęzyczne dzięki znajomości dwóch (lub więcej) języków możemy zarabiać pieniądze, np. tłumacząc z jednego języka na drugi, czy pośrednicząc w różnego rodzaju wymianach np. handlowych, kulturalnych, politycznych. Znajomość języków otwiera również nowe możliwości w zawodach, które niekoniecznie wiążą się z bezpośrednimi kontaktami z ludźmi z innych krajów i kultur; pomaga np. naukowcom, którzy dzięki temu, że znają języki mogą zapoznawać się z publikacjami, które w przeciwnymi wypadku byłyby dla nich niedostępne. Umożliwia ona wreszcie sukces zawodowy w innych krajach poszerzając tym samym możliwość wyboru miejsca zamieszkania, prowadzenia trybu życia, jaki sobie tylko wymarzymy Dwujęzyczni zarabiają lepiej niż jednojęzyczni.

Dla osób dwujęzycznych charakterystyczne jest m.in. sprawniejsze myślenie dywergencyjne czy bardziej rozwinięta uwaga selektywna. Myślenie dywergencyjne to nic innego, jak umiejętność znajdowania możliwie jak największej liczby rozwiązań określonego problemu. Natomiast, uwaga selektywna to umiejętność abstrahowania od nieistotnych informacji. Osoba dwujęzyczna będzie umiała się lepiej skoncentrować się na swojej pracy dzieci dwujęzyczne szybciej uczą się pisać i czytać, a także będą mogły w sposób bardziej świadomy, a zatem szybszy i bardziej skuteczny poznawać kolejne języki.
Znajomość dwóch języków, a co za tym idzie – dwóch kultur, może przydać nam także korzyści duchowych, wzbogacić nas wewnętrznie

Co Odbywa Się Na Zajęciach?

Najważniejsze, by wspólna nauka była radosna i nie kojarzyła się z nieruchomym siedzeniem przy biurku i wkuwaniem na pamięć trudnych zagadnień. Można to robić, jeśli mamy na celu zniechęcenie dziecka do nauki…. Jeśli wykorzystujemy np. obrazki, ktore zabawne i kolorowe. Na podstawie wesołych fotografii możemy wprowadzić więcej słownictwa, bo nauka jest przyjemniejsza. Śmieszne piosenki czy teledyski zachęcają do poznawania ich treści i wpadają w ucho, co mimowolnie skłania dziecko do powtórzeń.o
Wykorzystujemy Internet przy robieniu konspektow. To naprawdę studnia bez dna, jeśli chodzi o pomysły. Są one ciekawsze niż te dostępne w podręcznikach. Do tego jest niewiele podreczników strickte polonijnych.

Wyszukujemy piosenki, wierszyki, rymowanki, karty pracy, krzyżówki i gry.

Zalety Nauki poprzez Zabawe

 • Szybkie przyswajanie wiedzy

 • Współpraca z innymi dziećmi

 • Utrwalanie wiedzy

 • Naturalny sposób zapamiętywania

Nauka przez zabawę – to nie tylko hasło. Pewnie wiele razy słyszeliście, że nauka przez zabawę jest najbardziej efektywną formą przyswajania wiedzy dla dzieci. To prawda. Sprawdziłyśmy to stwierdzenie w praktyce. Dzieci w każdym wieku, nawet te duże chętnie uczą się za pomocą gier i zabaw. Największą zaletą nauki przez zabawę, jest OSZUSTWO. Tak, w tym wypadku oszukujemy dzieci, bo za pomocą gier i zabaw niejako przemycamy im różne treści, ćwiczymy i utrwalamy je. Oszustwo polega na tym, że dzieci nie zdają sobie sprawy, że podczas zabawy się uczą. Cały trick polega na tym, żeby w jak najweselszy i ciekawy sposób przekazać maksymalnie dużo treści.

Rytmiczne i melodyjne piosenki i rymowanki to sposób nauki słownictwa, który sam „wchodzi w głowę”, a tak właściwie to wpada w ucho. Nie trzeba nikogo przekonywać, ze rymy to nieraz jedyny sposób na zapamiętanie zwłaszcza czegoś trudnego.

Spotykamy się regularnie, więc nic nie ma prawa nam umknąć. Niektore rzeczy powtarzamy, by trudny materiał utrwalić.

Zarejestruj Swojego Pupila Już Dziś!

ZAREJESTRUJ